Електронний карбованець (інші назви: Karbowanec, Karbo; тікер — KRB) — криптовалюта, орієнтована на українського користувача. Започаткована 30 травня 2016 року. Працює на технології CryptoNote (не можливо відстежити кому належать монети, на відміну «розрекламованого» Біткоїна.

Добовий обіг на березень 2021 року складав 20-30 тис. доларів Задекларована початкова емісія в розмірі 10 млн карбованців, після завершення якої буде відбуватись додаткова емісія близько 1,2 % на рік. Це досягається тим, що винагорода за блок поступово зменшиться до 1 карбованця і стабілізується на цьому розмірі. Комісія складає 0.0001 KRB на будь-яку суму.

Станом на лютий 2021 року капіталізація складала 3 млн доларів.

Назву «Карбованець» розробники пов’язують зі старою грошовою одиницею України. У неслов’янських ресурсах для полегшення читання та вимови використовується скорочення «Karbo», яке має популярність також серед українських користувачів.

Курс

На початку 2017 року карбованець коштував лише 0,4 грн, але вже до кінця 2017 року зріс у ціні до 50 грн (це максимум за весь час існування цієї криптовалюти). Капіталізація валюти на кінець 2017 складала 5 млн доларів

Найбільші об’єми торгів карбованцем забезпечує сервіс обміну криптовалют BTC TRADE UA.

Майнінг

Карбованець можна було майнити на власному комп’ютері. Для цього потрібно завантажити гаманець валюти із офіційного сайту або скористатися сторонніми програмами. На теперішній час, майнінг КАРБО відбувається на спеціальних пристроях – ASIC

Обмін

Станом на лютий 2021 року карбованець можна обміняти на 8 сервісах обміну криптовалют:

BTC TRADE UA

TradeOgre

Crex24

Cryptex24

OCCE.io

Karbo24Cryptobuy

Richamster.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *