За останні місяці, цифрове золото – Біткоїн (BTC), зріс в ціні до 42 000 доларів за одиницю. Станом на 31 січня 2021 року, на біржах ціна варіюється в межах 33 600 $ (944 110 грн)

Зросли в ціні більшість альткоінів ((altcoin)– криптовалюти, які функціонують на інших алгоритмах хешування (шифрування)  – Ethereum (Ефір), Zcash, Monero, Dash, Litecoin і десятки інших, котирування яких напряму залежні від курсу лідера – біткоїна.

Такий приріст в ціні знову привернув увагу мас-медіа та громадськості. А також повернув надії майнерам – людям, які надають в оренду  потужності своїх  обчислювальних систем – побудованих на відеокартах чи спеціалізованого обладнання – ASIC.

Отож зробимо невеличкий технічний опис даних процесів та технологій.

Майнери – власники так званих «Ригів», «Ферм» – купують та налаштовують комп’ютерне обладнання, забезпечують його цілодобове функціонування, яке своєю чергою виконує різноманітні обчислення в середині мережі кожної криптовалюти – хешує та шукає блоки. Обладнання може працювати в «Пулі» – спільно з іншими майнерами, де ділять винагороду між собою в процентному співвідношенні від вкладу кожного, чи в режимі «Solo» – якщо майнер має великі і потужні майнінгові ферми. Отримані монети цифрової валюти можна обміняти на фіатні гроші – долари, євро, гривні (до речі, віртуальні, бо нічим не підкріплені) у спеціальних обмінниках чи біржах Binance, Bittrex, Bitfinex, HitBTC, та інші.

Майнінгова ферма – велика кількість відеокарт, ASIC-пристроїв, які можуть бути налаштовані на «видобуток» певної цифрової валюти, споживають велику кількість електроенергії, розміщені у вентильованих приміщеннях, потребують постійного аналізу своєї роботи. Щоб не вимкнули електроенергію, щоб не перегрівалися, щоб був постійний доступ в Інтернет, щоб вчасно перелаштовували на вигіднішу криптовалюту і т.д.

Комерційно найвигідніше будувати такі «Ферми» з ASIC-пристроями. На відміну від інтегральних схем загального призначення, спеціалізовані інтегральні схеми застосовуються в конкретному пристрої і виконують строго обмежені функції, характерні тільки для даного пристрою; внаслідок цього виконання функцій відбувається швидше і, кінець кінцем, дешевше. На ринку запропоновані різноманітні пристрої від відомих світових брендів – Bitmain, Innosilicon, Halong Mining, MicroBT Whatsminer, і т. п. Десяток таких пристроїв при теперішньому стрибку вартості Біткоїна чи Ефіру, окуплять себе за кілька місяців.

Відеокарти. Монстри ігрової індустрії – nVidia та AMD, технічні напрацювання яких вміло використовуються для побудови «Ригів» – комп’ютерів з 4,6,8, чи 12 (і більше) відеокартами, що працюють на піку своїх можливостей – в пам’яті та процесорах яких відбуваються масштабні обчислення. Майнер може володіти сотнями таких відеокарт.

Якраз варіант побудови майнінг ферми на відеокартах може приносити майнеру прибуток до 10 доларів в день, тільки з однієї відеокарти. При цьому окупність затрат десь в межах 80-100 днів. Решту часу, поки діє гарантія на обладнання – 3 роки, ферма приносить прибуток власнику. Потім, такі відеокарти масово продаються на OLX, PROM і подібних платформах, де їх купують поціновувачі комп’ютерних ігор за досить невелику ціну. Чого не скажеш про ASIC, гарантія на які 1 рік, і використати їх геймерам фактично неможливо.

ВідеокартаМонета/алгоритимДохід за 24 год, $
1NVIDIA GeForce RTX 3090ETH Ethash9
2AMD Radeon VIIETH Ethash
GRIN Cuckatoo32
8,5
3NVIDIA GeForce RTX 3080ETH Ethash
CFX Octopus
8,5
4AMD Radeon RX 6800 XTETC Etchash
ETH Ethash
6
5AMD Radeon RX 6800ETC Etchash
ETH Ethash
5,6
Таблиця дохідності майнінгу на прикладі 5 відеокарт станом на 31.01.2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *